Ege’nin incisi olarak adlandırılan İzmir, Ege’nin en güzel şehirlerinden birisi. Nüfusuyla Türkiye’nin 3. büyük metropolü olan liman kenti İzmir, 8 bin 500 yıl geçmişe uzanan köklü tarihi, sıcak kanlı insanları, her mevsim güzel iklimi ile İzmir, tarihte Smyrna olarak biliniyordu ve Körfezin kuzey doğusunda bir adacık üzerinde kurulmuştu.

İzmir, yaz turizminde önemli bir yere sahip olup, aynı zamanda doğal güzelliklerinin arasına saklanan tarihi mekanlarıyla keşif meraklılarının beğenisini kazanmaktadır. İzmir’de gezilecek yerleri keşfetmeden bu şehirden ayrılmayın.

İzmir’deki gezilecek yerler listenizin ilk sıralarında Efes Antik Kenti’ne yer vermenizi öneririz. Dünyanın en önemli antik yerleşim alanlarından biri olan Efes, Selçuk ilçesinde bulunmaktadır. Efes Antik Kenti’nin içindeki kiliseler ve diğer tarihi kalıntılar sağlamlığıyla beğeninizi kazanacak. Bölgeye yıl içerisinde binlerce turist ilgi göstermektedir.

Efes Meryem Ana Kilisesi şehrin tarihi kalıntılarından biridir. Meryem Ana’nın Efes’e gelerek bu kilisede yaşadığı tahmin edilmektedir. Her yıl binlerce Ortodoks Rum turistler buraya gelerek ayin yapar. İzmir gezinize Efes Meryem Ana Kilisesi’ni dahil etmenizi öneririz.

Konak’ta bulunan Kemeraltı Çarşısı’nda gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Konak Meydanı’nda bulunan çarşıda birçok han ve dükkan var. Kemeraltı Çarşısı’nda tatilinizi renklendirecek olan küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Güzel İzmir’imiz ve tarihi turistik mekanları hakkında bilgiler bulabileceğiniz siteyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://www.visitizmir.org/tr

Turnuva organizasyonumuz kapsamında İzmir ve civarı için özel turlar düzenlenecek ve burada detaylı bir şekilde duyurulacaktır.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt